top of page

«Привіт. Як справи?» - А Ви так починаєте урок?

Коли я ще була студенткою 3 курсу, розпочала свій репетиторський шлях. Мене попросили позайматись з дівчинкою англійською. В мене був дуже непоганий рівень англійської, тому що перед тим я пів року прожила в Америці. А про те як навчати, я звісно щось знала з вузівської програми. Але здебільшого все робила інтуїтивно. Багато репетиторів навчають наслідуючи приклад, як їх навчали. І ось дотепер згадую, як було легко проводити уроки. Навіть якщо я не підготувалась до уроку, я розуміла, що можу просто почати з фрази "Як твої справи?" і потім завжди розпочинався діалог, тривалість якого могла бути й до 20 хвилин. Тож майже половину уроку ми розмовляли ні про що. Звісно, комунікативна навичка нібито формувалась, я так думала. Але моя учениця погано володіла лексикою, ми не виписували слова/конструкції з розмови, не працювали над певною темою, а просто говорили. Просто говорити на загальні теми – яка мета такої діяльності на уроці?

Поганого в цьому нічого не було, але на вивчення певного матеріалу часу не вистачало. Як наслідок я затримувалась ще на 10-15 хвилин. І витрачала власний неоплачуваний час. З досвідом я почала поважати час інших та власний. Я побачила (вже з іншим учнем), що саме таке розтягування розмови на початку уроку не дає бажаного результату в кінці. За 30-40 хвилин часу, який залишається на вивчення матеріалу, учень не встигає опрацювати матеріал, або весь запланований об’єм. Я вже мовчу про те, що й структури та планів уроків як таких в мене не було: я просто не розуміла необхідність. Десь щось приблизно планувала в голові, кожного разу намагаючись пригадати чим ми займались на минулому занятті. Професії репетитора ніде не навчали, всі йшли інтуїтивним шляхом, користуючись знаннями шкільного викладання, на групу. Але про це іншим разом.

Та до чого я все це?! Початок репетиторського уроку, а саме привітання/вступне слово (як етап уроку) повинен тривати не більше 2 хвилин. Фраза "Як справи? /How are you?" та відповідь "Добре. Дякую. Fine.Thanks. And you?" - це все що потрібно. Ви не є близькими друзями з учнем. Може Вам і цікаво ЯК учень і ЧИМ живе, але, Вам платять за те, щоб ви НАВЧАЛИ, а не цікавились особистим. У Вас інше завдання як у репетитора. Будьте професіоналом Вашої справи!


Comments


Популярні 
Останні публікації
Архив записей
Облако тегов
Ще немає тегів.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ РЕПЕТИТОРІВ